telefon:0224 443 46 46 ENYaşlılarımızın Bakımı Ciddi Bir İştir!

11 Ekim
2018

Yaşlılık dönemi, insan yaşamı boyunca geçirilen çocukluk gençlik ve erişkinlik gibi doğal bir dönemdir. Dünya Sağlık Örgütü,  bu dönemin belirleyici özelliğini “çevresel faktörlere uyum sağlayabilme yeteneğinin azalması” olarak tanımlamaktadır. Bu dönemde ilerleyen yaş nedeniyle çeşitli kronik hastalıklar yaşanabilir. Ayrıca bireyin çoklu ilaç, yardımcı cihaz kullanım ihtiyacı duyabilir. Tüm bu durumlar, yaşlı bakımı konusunun ayrı bir uzmanlık alanı olmasını gerektirmiştir. Özel Medicabil Evde Bakım Merkezi olarak yaşlılarımızın bakımının ciddi bir iş olduğunun bilinci ve sağlık profesyonellerimiz ile güler yüzlü bir bakım hizmeti sunmaktayız.

Yaşlı Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yaşlılık, fiziksel yardıma ek olarak psikolojik ve sosyal yardım gerektirebilecek önemli bir dönemdir. Bu anlamda yaşlı bireylerin sağlık ve bakım ihtiyaçları ile ilgilenirken aynı zamanda onların bireysel gereksinimlerine saygı gösterilmeli ve onurları göz önünde bulundurulmalıdır. Yine onlara yaşlılığın hayattan kopmak anlamına gelmediği düşüncesi yerleştirilmelidir. Bu anlamda ise gündemi takip etmeleri sağlanmalı ve dergi, kitap okumaları yapılmalıdır.

Oturmak ve yatmak kısacası hareketsiz kalmak beraberinde hareketsizliği çağrıştırmaktadır. Bu nedenle de gerekli bakımlarının yanında mümkünse onları zorlamayacak şekilde hareket etmeleri sağlanmalıdır. Örneğin; kısa yürüyüşler ve bacak egzersizleri yaptırılabilir.

Yaşın ilerlemesi ile birlikte beslenme alışkanlıklarının da gözden geçirilmesi büyük önem taşımaktadır. Yaşlı bakımı için hizmet veren kişilerin buna dikkat etmesi gerekebilir. Yaşlının yememesi gereken besinler ve mutlaka yemesi gereken besinlere göre bir liste hazırlanmalıdır. Sağlığı ile ilgili herhangi bir problem yaşandığında ise ilgili doktor ile hemen görüşme sağlanmalıdır.

Evde yaşlı bakımı karmaşık ve aynı zamanda zor bir hizmettir. Bakımı veren kişinin güler yüzlü, şefkatli ve aynı zamanda sabırlı olması şarttır. Ayrıca yaşlı bakımı konusunda gerekli donanıma sahip olması büyük önem taşımaktadır. Onların bakımları sırasında ortaya çıkan her durumda olumlu bir tutum sergilenmeli ve bakıma muhtaç bireyler oldukları asla unutulmamalıdır. Eğer evde yaşlı yakınınız için yeterli bakımı veremediğinizi düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilir, sağlık profesyonellerinden güler yüzlü ve profesyonel bir yaşlı bakım hizmeti almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.
11 Ekim 2018
Bursa'da Evde Bakıcı Hizmetimizle Yanınızdayız
Evde bakıcı hizmeti; bakıma muhtaç,  yatağa bağımlı, fonksiyon kaybı olan yaşlılar ve re...
11 Ekim 2018
Yaşlılarımızın Bakımı Ciddi Bir İştir!
Yaşlılık dönemi, insan yaşamı boyunca geçirilen çocukluk gençlik ve erişki...
11 Ekim 2018
Yaşlı ve Hastalar İçin Bursa Evde Bakım Hizmetimizden Yararlanın
Evde bakım hizmeti; hasta ya da yaşlı kişilere kendi yaşam alanları içerisinde sunulan, kişis...

23 Nisan Mah. Ata Bulvarı Gizemler 2 Plaza A Blok No: 13A/A Nilüfer, BURSA

Digiweb Bilişim Teknoloji Hiz. Ltd. Şti. - Bursa Web Tasarımı